Czy możliwa jest jazda z uszkodzoną sprężyną amortyzatora?

Nie, nie zaleca się jazdy z uszkodzoną sprężyną zawieszenia. Zużyte lub uszkodzone sprężyny mogą powodować uginanie się pojazdu, powodować hałas i wpływać na prawidłowy kąt geometrii kół. Kontynuowanie jazdy jest możliwe, ale jazda będzie niewygodna, a w sytuacjach awaryjnych trudno będzie zapanować nad samochodem.

  • Naprawy główne
  • Naprawy bieżące
  • Diagnostyka
  • Serwis opon
  • Klimatyzacja

Czy amortyzatory wymieniane są ze sprężynami?

Podsumowując, zaleca się wymianę sprężyn wraz z amortyzatorami po przejechaniu przez nie znacznego przebiegu rzędu 150 000 do 200 000 kilometrów. Mimo że sprężyny są trwałe, z biegiem czasu mogą utracić swoje pierwotne właściwości. Wskazane jest, aby nie czekać, aż sprężyna pęknie, ale zamiast tego ją wymienić kiedy posiada jeszcze właściwości amortyzujące, aby zapewnić optymalną wydajność samochodu.

Jak rozpoznać zużyte sprężyny?

Podsumowując, ważne jest, aby rozpoznać oznaki zużycia sprężyn zawieszenia w pojazdach. Wielu kierowców bagatelizuje pogorszenie komfortu jazdy. Objawy zużytych sprężyn obejmują odgłosy stukania i nierówne uginanie się pojazdu. Regularne przeglądy pojazdu, np. te przeprowadzane w Stacji Kontroli Pojazdów, są niezbędne do monitorowania stanu amortyzatorów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zaleca się odwiedzanie naszego serwisu, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo i wydajność.

Dlaczego pęka sprężyna?

Głównym wrogiem sprężyn jest korozja. Korozja powierzchniowa może nie mieć wpływu na wytrzymałość sprężyny, ale jeśli rdza wgryzie się głęboko, sprężyna na 100% pęknie. Widoczna korozji i zdarty lakier są znakiem, że sprężyny musi zobaczyć mechanik. Właściciel powinien być przygotowany na wydatek.